Do Not Enter The Game Of Temporary And Fleeting Trends

Do Not Enter The Game Of Temporary And Fleeting Trends

وارد بازی ترندهای موقتی و زودگذر نشویم

کلمه انگلیسی trend ( روند) که این روزها زیاد به گوشمان میخورد از دنیای مد و فشن وارد اصطلاحات روزمره ما شده است، که اگر بخواهیم توضیحش بدهیم اینطور می توان گفت که به طور مثال افراد می پرسند “امسال برای سویشرت های پاییزی چه رنگی بیشتر رو بورس است؟” یا “چه رنگی ترند شده؟”
وقتی به عکس های گذشته خودمان نگاه می کنیم در بیشتر مواقع احساس رضایت نسبت به خودمان نداریم که بیشترین دلیلش به خاطر تیپ و استایلی که در اون زمان داشتیم‌، به طور مثال مدل موهامون یا انتخاب لباس هامون الان برای ما خیلی خوشایند نیستند چون در واقع الان ما نسبت به گذشته‌ خودمان پیشرفت کرده ایم. مثلا در زمانی که اون عکس خاص گرفته شده، مدل خاصی از مو یا شلوار ترند بوده است و الان استایل های دیگه ای مد روز هستند. پس شاید در آینده هم از عکس های امروزمان لذت نبریم. ما در مورد استایل و مدل لباس ها خیلی حق انتخاب نداریم چون خیلی به نوع طرز فکر‌‌ و روش زندگی ‌انسان ها در اون زمان خاص بستگی دارد.

اما در مورد ترند شدن مسایل دیگر که هر چند وقت یک بار هم تکرار می شوند حق انتخاب داریم، و می توانیم با عمیق تر فکر کردن در‌ مورد اون موضوع تصمیم بگیریم که اون کار یا خرید را انجام دهیم یا خیر.
به طور مثال زمانی پخش یک موزیک خاص و خواندنش کنار ماشین در حال حرکت ترند بود، یا ویجت های مختلف مانند اسپینرها در گذشته و الان شکلک های فنری ایموجی ها ترند هستند، خوردنی هایی مثل آیس پک و …
بی شک بسیاری از ما برای برخی از موضوعات هزینه های زمانی و مالی بسیاری را صرف کرده ایم.

به طور خلاصه این که در جریان ترند های جامعه مون باشیم به خودی خود بد نیست و حتی خیلی از زمان ها هم خوبه! به عنوان مثال مطالعه یک کتاب یا انتخاب رنگ و مد روز و …

باید سعی کنیم که وارد بازی که این ترندها با ذهن و فکر ما انجام می دهند نشویم و خودمان منطقی تصمیم‌ بگیریم که انجام اون کار خاص درست است یا خیر؟ یا این که اصلا به اون وسیله خاص نیاز داریم، یا فقط برای اینکه از دیگران عقب نمانیم اقدام به خرید بی مورد آن می کنیم!؟ و بعد از همه این بررسی ها با اعتماد به نفس به تصمیم خودمان عمل کنیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *