Shop Smart Like The Rich

Shop Smart Like The Rich

مانند ثروتمندان هوشمندانه خرید کنید

سلام
در طول شبانه روز همه ما خرید های زیادی‌ را انجام می دهیم، اشتباه برداشت نکنید! منظورمان این نیست‌ که زمان زیادی را در فروشگاه ها و مجتمع های تجاری سپری می‌کنیم و با بسته های مختلف آن جا را ترک می‌کنیم، در هر لحظه ای که ما هزینه ای را پرداخت میکنیم‌ یعنی ما‌ خرید انجام داده ایم در واقع درهنگام پرداخت قبض تلفن همراه مان هم داریم خرید می‌کنیم 😅 و بله! طبیعی است که ما از پرداخت اجاره خانه، هزینه های حمل و نقل، پرداخت قبوض، خرید های ضروری خانه و … خوشحال نمی‌شویم🤪 ولی تا‌ موضوع خرید چیزی غیر از هزینه های جاری می شود مثل خرید یک اکسسوری، لباس، وسیله ‌الکترونیکی و … یک احساس نشاط و سرمستی‌ خاصی درون ما ایجاد می‌کند.

در این مقاله برای هر دو نوع، خرید های هزینه های جاری زندگی و هم خرید های که باهاشون کیف می‌ کنیم معیارهایی را بیان می‌‌ کنیم‌ که هر دو این هزینه ها برامون‌ لذت بخش تر باشند.

  • برای هر دو‌ این‌ هزینه ها یک‌ استاندارد مالی برای خودمان در نظر‌‌ بگیریم یا همان “دخل و خرج‌ مان یکی باشد” .
  • انتخاب مکان مناسب برای خرید کردن؛ برای خریدن مواد اولیه و اقلام مورد نیاز خانه (به غیر از روزانه ها مثل شیر، لبنیات و …) مکان های درستی برای خریدشون انتخاب کنیم مانند فروشگاه‌های بزرگ، که هم‌ باعث صرفه جویی د‌ر زمان می ‌شوند چون امکان خرید‌‌ همه اقلام مورد نیاز را با هم داریم و هم با تخفیف هایی که دارند حتما در بلند مدت باعث کاهش هزینه‌ هایمان هم می شوند.
  • برای خرید ها و هزینه ها (هر دو گروه، هم هزینه های جاری و هم خرید های هیجانی که باهاشون کیف میکنیم و انرژی بخش هستند)اولویت بندی کنیم.
  • برای اتفاقات غیر پیش بینی شده‌ یک سهم جدا همیشه کنار بگذاریم به قول‌ معروف هواسمون به “روز مبادا” باشد.در آخر تمام این هزینه ها باید کمیت و کیفیت زندگی ما را بیشتر کنند، پس با دقت و وسواس بیشتری خریدهایمان را انجام دهیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *