Vehicle Technical Examination, Safety Before Pollution

Vehicle Technical Examination, Safety Before Pollution

معاینه‌‌ فنی خودرو، امنیت پیش از آلودگی

سلام
ترافیک و آلودگی به دو عضو جدا ناپذیر از زندگی در شهرهای بزرگ تبدیل شده اند، به طوری که اگر در ساعات اوج ترافیک زودتر از موعد‌ به‌ مقصد خودمان برسیم حتما فکر‌ می‌کنیم‌ اتفاقی رخ داده‌ و تعجب می کنیم.

آلودگی صوتی، آلودگی‌ محیطی ناشی از زباله ها، آلودگی‌ هوا و … از انواع آلودگی ها هستند. در سال های اخیر آلودگی‌ هوا توجه خیلی از افراد را به خودش جلب کرده است. به همین دلیل با شنیدن هر خبری درباره انجام معاینه فنی خودرو یاد آلودگی هوا و تاثیر‌ خودروها بر میزان‌ افزایش این آلودگی خواهیم افتاد، ولی خب در واقعیت انجام معاینه فنی خودرو فقط در خصوص‌ رفع ایرادات نحوه سوخت رسانی، مصرف سوخت و میزان آلایندگی آن نیست و این ساده ترین‌‌ تصوری است که می توانیم‌ درباره انجام معاینه فنی خودرو داشته باشیم.

 

اولویت ایمنی به آلودگی

مراکز معاینه‌‌ فنی علاوه‌ بر بررسی عملکرد موتور‌ خودرو ‌و میزان آلایندگی،‌ مسایل مهمتری از جمله موارد فنی خودرو مثل کمک فنرها، سیستم ترمز، تنظیم بودن فرمان، سالم بودن چراغ ها و خیلی موارد ایمنی دیگر را بررسی می کنند که شاید ما نسبت به آن ها بی توجه باشیم ولی در زمان بحران و حادثه اهمیت خودشان را نشان میدهند. رفع این مشکلات می توانند از بروز یک حادثه جدی که شاید تبعات خیلی بیشتری از آلودگی هوا داشته باشد جلوگیری کنند.

 

آدرس مراکز معاینه فنی خودرو

می توانیم از این طریق آدرس و ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران را مشاهده کنیم و اگر زمان معاینه فنی وسیله نقلیه شخصی ما رسیده است، به بهانه دوری مراکز و نداشتن زمان، انجام معاینه فنی را به تعویق نیاندازیم و مطمین باشیم که انجام این کار به نفع سلامتی ما‌، خانواده و جامعه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *