Disturbance Of Stray Pickups

Disturbance Of Stray Pickups

مزاحمت وانت های دوره گرد

سلام
زمانی که درباره یک شغل صحبت می‌‌کنیم‌ و می پرسیم‌ “شغل شما چیه؟” جواب این سوال باید معیارهایی که ما تو ذهن مان از انجام یک‌ کار که‌ آن را به یک شغل تبدیل می‌کند، شامل شود. اولین و‌ساده ترین‌ معیار یک شغل، درآمدزا بودن است. در واقع ما داریم می پرسیم “شما از چه طریقی کسب درآمد می کنید؟” معیار دوم‌ سازندگی بودن آن شغل‌ است، به این معنی که شغل مورد نظر چه خدمتی به جامعه حتی در ابعاد کوچک می کند که به تعداد عناوین شغلی مثل طراح، آشپز، راننده و … برای این سوال جواب وجود دارد.

 

مشاغل مزاحم

اما در این حین بعضی از مشاغل هستند که ممکن فاکتورهایی که گفتیم داشته باشند، یعنی هم برای صاحب شغل درآمدزا باشند و هم به بخشی از جامعه خدمت رسانی می کنند اما این مشاغل یک فاکتور دیگر هم دارند به اسم مزاحمت! که این فاکتور به خودی خود شغل مورد نظر زیر سوال نمی برد اما بر چگونگی انجام اون شغل‌ تاثیر می گذارد.
به طور مثال وانت هایی که خریدار ضایعات، آهن آلات 😅 و… هستند و در همه محله ها و‌کوچه های شهر حضور دارند.
این شغل به خودی خود برای جامعه سازنده است چون بخشی از چرخه بازیافت را انجام می دهند و هر زمان که ما وسیله ای داشته باشیم مثل یک کولر آبی قدیمی که دیگر برای ما قابل استفاده نیست می‌توانیم به راحتی و بدون هیچ پیگیری خاصی به یکی از این افراد بفروشیم ودیگر نگران فضایی که توسط اون وسیله اشغال شده بود، نباشیم.
اما از فاکتور مزاحمت این شغل که در نحوه انجام آن وجود دارد و همه ما به نحوی تجربه اش کردیم نمی توانیم غافل شویم ! صبح های زود، زمان های استراحت، روزهای تعطیل و … با یک بلندگو وارد محله ها میشوند و به نوعی برای شغل خودشان تبلیغ میکنند و دنبال مشتری هستند که علاوه بر ایجاد مزاحمت، از لحاظ فرهنگی و اجتماعی هم کار نادرست و غیر اصولی است که همین موضوع باعث بدنام شدن این افراد شده است و شاید در حال‌ حاظر کمتر کسی مایل باشد که وساییل ضایعاتی خودش را به این افراد بدهد.

 

مسوولیت اجتماعی

اگر همه ما به عنوان یک شهروند که شهر محل زندگی اش را دوست دارد، نسبت به مسایل شهرمان بی اهمیت نباشیم و به طور مثال در مورد همین شغل مورد نظر‌ با ارگان های مربوط (در این ‌مورد ۱۳۷) تماس بگیریم حتما بی تاثیر نخواهد بود و پیگیری ما باعث خواهد شد که دارندگان این شغل با کمک دولت سازماندهی و مدیریت شوند و برای انجام شغلشان راه های دیگری را انتخاب کنند.
یادمان باشد که هر کدام از ما در هر شغلی که هستیم می توانیم با کمی فکر و خلاقیت در انجام شغلمان‌، بر زندگی شخصی خودمان و جامعه تاثیر مثبت بگذاریم و همه در کنار هم زندگی راحت تر و زیبا تری داشته باشیم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *