We Look Like The Closest People We Communicate With

We Look Like The Closest People We Communicate With

ما شبیه نزدیکترین افرادی می‌شویم که باهاشون در ارتباط هستیم

سلام

همان طور که سلامتی جسم برای ما خیلی اهمیت دارد و تا به حال در مقالات بخش سلامتی به طور مختصر درباره این‌ که چطور بدنی سالم تر داشته باشیم صحبت کرده ایم، داشتن یک روح و روان سالم هم خیلی مهم است.
برای این که ‌ یک روان سالم داشته باشیم فاکتورهای زیادی وجود دارد، که یکی از آن ها داشتن روابط اجتماعی سالم با دیگران است.

از دوران ابتدایی ورود به مدرسه این صحنه که یک نفر می آمد و میگفت با من دوست میشی 😅 را به یاد می آوریم، پس ما یاد گرفتیم که برای خودمون دوست پیدا کنیم و با او وقت بگذرونیم، حرف بزنیم و این داستان همین طور تا پایان تحصیلات و محل کار ادامه داشته و دارد.
پس پیدا کردن دوست و ماندگاری این رابطه یک‌ مهارت محسوب می شود که از نشانه های یک شخص با روان سالم است. فقط باید به این نکته اشاره کنم که ما هنگامی‌ که وارد دانشگاه یا محل کار خودمان می شویم ممکن است با‌ افراد زیادی سلام و‌احوال پرسی کنیم، منظور ما از دوست این افراد نیستند. این دسته افراد فقط دایره آشنایان ما هستند و برای ورود به دنیای دوستی ما راه زیادی دارند.

انتخاب دوست باید به شکلی باشد که برای خوردن حتی یک چای ساده دور هم جمع شویم و بتوانیم در جمع دوستیمان رازها و مسائل شخصی خودمان را تعریف کنیم و مطمین باشیم که قضاوت نخواهیم شد. به قول قدیمی ها رفیق‌ گرمابه و گلستان هم باشیم. 😉

یک دوست خوب باید ما را به بهتر شدن تشویق کند و ایرادهای ما‌‌ را راحت و بدون هیچ تعارفی به ما گوشزد کند و یا حتی در خیلی از مسایل از ما‌ بهتر باشد تا به این واسطه برای ما ایجاد انگیزه کند.

همیشه باید به این مساله دقت کنیم که ما شبیه نزدیکترین افرادی می‌شویم که باهاشون در ارتباط هستیم، پس برای ما خودمان بهترین ها را انتخاب کنیم.
به فکر سلامتی جسم و روحتان باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *